PAST HEADS OF MISSION

H. E. MR. KWAME OSAFO-ATTA

30/06/1981 - 14/01/1982

H. E. MR. CHRIS HESSE

27/11/1984 - 28/02/1988

H. E. MR. JOHN K. TETTEGAH

13/03/1988 - 31/07/1991

H. E. PROF. PATRICK A. TWUMASi

10/04/1994 - 30/11/1997

H. E. PROF. E. AMONOO-NEIZER

25/10/1998 - 28/02/2001

H. E. MR. KWASI BAAH-BOAKYE

28/09/2001 - 16/02/2006

H. E. MR. R. ADM. JOHN GBENAH

22/02/2006 - 20/02/2009

H. E. MR. JAMES OKOE NAADJIE

02/11/2009 - 20/02/2012

H. E. MR. S. TETTEY-TAMAKLO

30/06/2014 - 01/02/2017

H. E. MR. ERIC ODOI-ANIM

27/03/2018 – 24/10/2020